Logo İşbaşı Nedir?

Logo İşbaşı, Logo Yazılım tarafından hazırlanmış online ön muhasebe programıdır.İşletmelerin gerçekleştirdiği alış-satışların takibi, ürünlerin stok takibi, masraf takibi, gelir-gider takibi, cari hesap takibi gibi işlemlerin tümüne ön muhasebe diyebiliriz. Her işimizin internet üzerinden yapıldığı bu ortamda siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda üretilmiştir.

LOGO İşbaşı

Logo İşbaşı ile Neler Yapabilirsiniz?

İşletme yönetimi için not kağıtları ve excel dosyaları yerine ön muhasebe programı kullanmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri alış-satışların, masrafların, alacak-borçların, stokların, işletmenin finansal durumunun güvenilir bir şekilde işlenmesi ve kaydedilmesidir. Yapılan işlemlerin bir ön muhasebe programı aracılığıyla gerçekleştirilmiş olması da oluşacak hata riskini oldukça düşürecektir. Ön Muhasebe Programı kullanarak fatura keserken de hatasız olarak işlem gerçekleştirirsiniz. Ayrıca kaliteli ve kesintisiz hizmet kapsamında, yurtiçi/ yurtdışı sunucularımızla %100 müşteri memnuniyeti için çalışırız.

Neden Logo İşbaşı Kullanmalıyım?

Ön muhasebe programı kullanan işletmeler sürdürülebilir yönetimin yanı sıra dijital çağın değişimine uygun olarak işletmesini etkili ve verimli bir şekilde yönetmek isteyen işletmeler olarak karşımıza çıkıyor. Bir işletmenin yönetimi için gerekli olan, alış-satış takibi, ürünlerin stok takibi , cari hesap takibi, alacak ve borç takibi ve işletmesinin finansal durumunu hızlı ve kolay bir şekilde takip etmek isteyen işletmeler güvenilir bir ön muhasebe programı kullanmalıdır. İşini iyi yönetmek isteyen on binlerce işletmenin tercih ettiği gibi sizler de Logo İşbaşı’nı kullanarak ön muhasebenizi internet erişimi olan her yerden yönetebilirsiniz.

Logo İşbaşı’nın Avantajları Nelerdir?

Bir işletmenin yönetimi için gerekli olan ön muhasebe işlemlerini gerçekleştirmenin birçok yolu var. Alacak-borç takibi, gelir-gider takibi, stok takibi, cari hesap takibi gibi bir işletmenın yönetilmesinde önemli olan konuları excel dosyasında takip etmek karışıklık yaratacağı gibi olası dosya kayıpları nedeniyle maddi kayıplar da söz konusu olabilir.Ayrıca excel dosyası yerine kullanacağınız Logo İşbaşı gibi bir ön muhasebe programıyla çok daha kısa zamanda işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Logo İşbaşı’nın Özellikleri Nelerdir?

 • Fatura şablonları sayesinde, işletmelere özel faturalar sürükle-bırak yöntemiyle kolayca tasarlayabilirsiniz. Bulut teknolojisi kullanılarak, faturalarınızı ister ofiste, ister müşterinin yanında saniyeler içinde oluşturulup e-posta, WhatsApp gibi uygulamalar üzerinden gönderebilirsiniz. e-Fatura kullanıcıları da isterlerse e-Faturaları müşterilerine anında teslim edebiliyor.
 • Faturalarınızı ihtiyacınıza göre kategorilere ayırıp kaydedebilirsiniz ve daha sonra kategori, firma unvanı, fatura numarası, fatura tutarı, vade tarihi gibi kriterlere göre detaylı şekilde listeleyebilirsiniz. Fatura listelerinizi Excel’e aktararak doğrudan muhasebecinize gönderebilirsiniz.
 • Sesli Komut Özelliği sayesinde fatura bilgileri sözlü olarak sisteme iletilebiliyor. Böylece sadece birkaç kelimeyle her ortamda kolayca fatura hazırlanabiliyor ve e-Fatura olarak ya da yazıcıdan çıkarılarak müşterilere gönderilebiliyor.
 • Serbest meslek erbaplarının makbuz ihtiyaçlarını da karşılıyor. Serbest meslek makbuzu kesen işletmeler de tıpkı fatura kesenler gibi, makbuzlarını şablonlarla kolayca tasarlıyor ve istediği zaman yazdırabiliyor veya online gönderebiliyor.
 • Excel dosyalarında tutulan müşteri ve tedarikçi bilgileri Logo İşbaşı’na kolayca aktarılabiliyor. Tahsilatlar, ödemeler, borç-alacak işlemleri de bu hesaplara her an, her yerden eklenebiliyor. Böylece bulut ortamında güvenli ve güncel cari hesap kaydı tutulabiliyor. Cari hesap ekstreleri müşteri ve tedarikçilerle hızla paylaşılabilirken, her kayıt ayrı kategorilere göre sınıflandırılarak raporlama da kolaylaştırılıyor.
 • Satış performansı, alışlar, giderler, KDV tahakkuk tutarı gibi raporlar, istenen tarih aralığı ve belge türüne göre Logo İşbaşı tarafından hızla özetlenebiliyor. Böylece işletmenin performansı net bir şekilde görülebiliyor. Finansal durumu görselleştirerek anlatan Logo İşbaşı grafikleri de yakın geleceği daha etkili ve hızlı şekilde planlamaya yardımcı oluyor.
 • Yapılan satışlar ve tahsilatlar Logo İşbaşı üzerinden her ortamda takip edilebiliyor. Ayrıca giderler ve ödemeler de farklı kategorilere ya da gruplara göre sınıflandırılarak kolayca izlenebiliyor. Bu gelir ve giderlerle bağlantılı olarak, online ön muhasebe programı Logo İşbaşı’na tanımlanan kasa/banka hesaplarındaki tüm para giriş-çıkış hareketleri de ister Türk lirası, ister döviz olarak her yerden görüntülenerek nakit durumu kontrol altına alınabiliyor.
 • Ürün bilgileri ve stok adetlerinin girilmesiyle, gerçekleşen her alış ve satış sonrasında stok durumu otomatik olarak güncelleniyor. Böylece hatalı ya da eksik stok kayıtlarından kaynaklanan sorunlar yaşanmıyor. Satış ve satınalma dışındaki ürün giriş-çıkış işlemleri de yine sistem üzerinden yapılarak, stok miktarları takip edilebiliyor. Logo İşbaşı’nın bulut tabanlı yapısı sayesinde bu bilgilere her noktadan erişmek mümkün oluyor.
 • Logo İşbaşı, e-Fatura ve e-Arşiv Fatura çözümlerini ek hizmet olarak sunuyor. Türkiye’nin en geniş müşteri ağına sahip eLogo güvencesiyle sunulan bu çözümlerle, işlem kolaylığının yanı sıra kağıt, baskı, kargo gibi maliyetlerden de tasarruf etmek mümkün oluyor. e-Fatura ve e-Arşiv Fatura geçişinde ihtiyaç duyulabilecek destek, ücretsiz olarak veriliyor.
 • Logo İşbaşı sürekli olarak ihtiyaçlara göre geliştirilip güncelleniyor ve bu güncellemeler kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Çözümün web üzerinden kullanılması, güncel versiyonun herhangi bir ek işlem yapmadan daima devrede olması anlamına geliyor. Mobil uygulamalarda ise güncellemeler cihazlara gönderiliyor ve otomatik güncelleme seçeneğinin açık olması durumunda, ek işleme gerek kalmadan her zaman güncel kullanılabiliyor.

Logo İşbaşı Sıkça Sorulan Sorular

Logo İşbaşı’na kayıt için +90 232 320 03 35 numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilir ve 14 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz.

Logo İşbaşı, sizi yormamak için basit bir arayüzle tasarlanmıştır. Bilgisayar kullanan herkes sisteme girdiği andan itibaren kolaylıkla işlemlerini yapabilir.

Logo İşbaşı bulut tabanlı bir uygulamadır. Hesabınıza erişebilmek için internetinizin olması gereklidir. Logo İşbaşı’na girdiğiniz veriler bulutta tutulur ve bu verilere istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden bilgisayar, tablet veya cep telefonlarınızdan ulaşabilirsiniz.

Logo İşbaşı’na girilen veriler Logo Yazılım güvencesi altında saklanır. Verileriniz bulut tabanlı bir ortamda tutulduğu için bilgisayarınızın çalınması, bozulması, çökmesi gibi durumlarda uygulama üzerinde kayıtlı bilgilerinize farklı bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon aracılığıyla erişebilirsiniz.

Verileriniz bulut üzerinde anlık olarak yedeklendiği için ekstra veri yedekleme ihtiyacı söz konusu değildir. Yine de yedekleme yapmak isterseniz, bütün verilerinizi ilgili bölümlerin altından Excel formatında dışarı aktararak bilgisayarınızda veya harici bir hard diskte saklayabilirsiniz.

Web üzerinden yapabildiğiniz tüm işlemleri iOS veya Android cep telefonlarınızdan mobil uygulamamızı indirerek yapabilirsiniz. Aynı zamanda Türkiye’de bir ilk olan sesli fatura özelliği sayesinde telefonunuzu sallayarak vereceğiniz sesli komut ile de faturalarınızı rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

Evet, “Giderler” menüsüne tıkladığınızda açılan sayfadaki “Excel’e Aktar” butonuna tıklayarak, girmiş olduğunuz işlem detaylarını dışarı aktarabilir ve bunu muhasebecinizle paylaşabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz muhasebecinizi sisteme kullanıcı olarak tanımlayıp verilerinizi anlık görmesini sağlayabilirsiniz.

Evet, ilgili menüden “Excel’den Veri Aktarımı” butonuna tıkladığınızda örnek bir Excel dosyası görünecektir. Bu dosya formatına uygun olarak hazırladığınız excel’i içeri aktarabilirsiniz.

Logo İşbaşı içinde oluşturduğunuz kasa ve banka işlemlerinizin detaylarını ilgili “Kasa Banka” hareketlerinden takip edebilirsiniz.

Evet, raporlar menüsü altından istediğiniz satış, alış, masraf özeti veya KDV raporlarınıza erişebilirsiniz.

Logo İşbaşı, ihtiyaçlarınızı maksimum seviyede karşılamak üzere planlanmıştır. Dolayısıyla web üzerinde yapılabilen tüm işlemler mobil uygulama ile de yapılabilmektedir.

Hayır, paketi aldığınızda aylık 100 kontöre kadar ücretsiz kullanım hakkınız vardır.

Evet, Logo İşbaşı e-Fatura/e-Arşiv Fatura Paketi’yle ister webden ister cepten e-Fatura kullanımına başlayabilirsiniz.

Logo İşbaşı e-Fatura&e-Arşiv Fatura Paketi’niz varsa, fatura oluşturma adımlarını takip ederek faturanızı gönderebilirsiniz. Fatura oluştururken kaydettiğiniz VKN’ye göre e-Fatura ya da e-Arşiv Fatura olarak gönderiminiz otomatik gerçekleştirilir.

Alış Faturaları menüsünden ilgili müşteriyi/tedarikçiyi seçtiğinizde bu firma tarafından size gelen e-Faturalar listelenir. Buradan dilediğiniz faturayı seçerek sisteme işleyebilirsiniz.

Logo İşbaşı üzerinden e-Fatura ve e-Arşiv Fatura kullanabilmeniz için bu modülü satın almanız gerekir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

KOBİ Çözümleri

Logo Start 3
Logo Go 3 | İzmir Logo Yazılım
Logo GO Wings | Logo Destek İzmir | Logo Muhasebe Programı
Logo Mali Müşavir 3 | Logo Destek İzmir

Bize Ulaşın

Bilgi almak veya sormak istediklerinizi bize yazın, memnuniyetle cevaplayalım

  MEG Yazılım Logo Destek Hizmetleri

  Logo Veri Yedekleme | Logo Destek

  Logo Veri Yedekleme Çözümü

  Verileriniz önemlidir, Meg Yazılım Veri Yedekleme çözümü ile şirket verileriniz periyodik olarak istenilen tarihlerde otomatik olarak yedeklenir ve olası veri kaybının önlenmesine yardımcı olunur.

  Bilgi almak için tıklayın
  Logo Bulut Sunucu | Logo Sunucu Güvenliği

  Logo Bulut Sunucu Çözümü

  Meg Yazılım Veri Merkezi çözümü ile ofisinizde sunucu bulundurmanıza artık gerek kalmıyor. Yüksek güvenlikli ve 7/24 çalışma esasıyla Logo Sunucunuz artık güvende.

  Bilgi almak için tıklayın
  Logo Uzaktan Destek

  Logo Uzaktan Destek

  Logo Destek Hizmetine ihtiyacınız olan her an bir telefon kadar uzağınızdayız. Destek paketlerimiz hakkında bilgi almak için hemen arayın.

  0 232 320 03 35