Logo Connect Hatası

Logo Connect Firmaların karşılıklı olarak iletişim kurabildiği, iş takip süreçlerini eksiksiz bir şekilde , zaman ve maliyet açısından en aza indirilmesinde yardımcı olur.

Logo Connect Firmaların karşılıklı olarak iletişim kurabildiği, iş takip süreçlerini eksiksiz bir şekilde , zaman ve maliyet açısından en aza indirilmesinde yardımcı olur. Logo Connect’in  diğer bir özelliği ise Logo ürünlerinizin olmadığı durumlarda bile çalışabilmesidir. Logo Connectte e-Fatura, e-İrsaliye e-Arşiv gönderebilir, aynı zamanda firmanıza özel tasarım yaptırabilirsiniz. Logo Connect ile Kural tanımlarınızla kolay işlemlerden , zor süreçlerin basit bir şekilde  fişlerin işletilmesine yardımcı olur.

Logo Connect ile e-Fatura/ e-Arşivlerinizi HTML ve PDF mail gönderebilirsiniz.Mail gönderim ayarları STMP üzerinden yapılmaktadır. Hem alıcıya hemde farklı bir adrese istediğiniz faturayı gönderebilirsiniz. Logo GO3,GOWings,Bordro Plus, Logo Tiger Enterprise proğramlarımızdan yapabilirsiniz.

Logo Connectte banka  entegrasyonu ile işlemlerinize de katkıda bulur.  Şubeye ve internet bankacılığına gerek kalmadan Anlaşmalı banka şubeleriyle kolay, hızlı, pratik bir şekilde, hesaplar arasında güvenli bir işlem yapabilirsiniz.Bu sayede verimliliğinizi arttırabilirsiniz.  Anlaşmalı Bankalar;Akbank,Garanti, Yapı kredi ve Vakıfbanktır.Logo Connect Banka entegrasyonu bulunan ürünlerimiz şunlardır; Logo GO3, Logo GO PLUS, Logo Tiger Plus, Logo Tiger Enterprise. kullanıcıların banka transfer işlemlerini yapabilirler. İşlemler şu şekildedir:

  • Banka Faturalarınızın ödenmesi
  • Banka Fatura Tahsilatlarınız
  • Gelen Giden Havale\ EFT
  • Hesap Özeti Mutabakatlar
  • Çek ve senetleriniz.

Logo Connect Hatası: Can not Load Setup Parameters (1) ! Hatasında Neler Yapılmalıdır.

Logo Connect Hatası Çözümü

Bu hatayı aldığınızda birden fazla sorunu ve çözümü olabilir. Türkçe dilini seçmediğinizde bile hata alabilirisiniz. Bilgisayarın yetkileri ve klasörün  yetkilerine de bakılmalıdır. Yapılması gerekenler Program klasöründe sağ tık özellikler yaptığınızda, kullandığınız Uygulamanın özellikleri açılacaktır, burada program ne zaman kurulmuş,klasörün konumu, boyutu, diskteki boyutuna erişebilirsiniz.Açılan pencere güvenliğe tıklayınız.>> Grup ya da Kullanıcı adları altında System,Interactive, bilgisayarınız ismi, administrator bulunuyor,burada  izin yetkileri için Düzenle butonuna basınız. Hangi kullanıcıda yetki vericekseniz ona tıklayınız ve ekle seçeneğine basınız. Seçilecek nesne adları giriniz altında “EVERYONE”  yani herkese erişim olarak açıyoruz ardından TAMAM seçiniz.

Bilgisayarınızın güvenlik ayarlarınızın çalıştığından emin olunuz. Bunun için Denetim Masasında >> Kullanıcı Hesaplarında >> kullanıcı Hesabı Denetim ayarlarınızı kontrol ediniz.  Diğer bir işlememiz ise Dizüstü bilgisayarlarda Config dosyalarına IP adresi değil bilgisayar ismi girilmelidir. Bilgisayar ismini öğrenmek için Denetim masasına gidiniz >> Sistem >> Sistem ve güvenlik ayarına giriş yapınız >>Bilgisayarınızın Özelliklerin , (Cihaz İsmini,İşlemcisi, Ürün Kimliği,Windows Özellikleri, Sürüm ve Yüklenme Tarihini) burada görebilirsiniz.

Logo Connect Hatası için Diğer Adımlarımız Şunlardır;

Windows tuşu + R yapıp  içine REGEDİT yazınız.

Karşınıza Kayıt defteri düzenleyicisi açılacaktır. Açılan pencerede

HKEY_CURRENT_USER TIKLAYINIZ  >> SOFTWARE >> LBS >>  ERP >> 1.81 Dosyasını siliniz.

HKEY_CURRENT_USER TIKLAYINIZ  >> SOFTWARE >> LBS >>  LDXC  >> 2.79 Dosyasını siliniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kullandığınız Logo programında (Örneğin; Logo GO3, Logo GO PLUS, Logo Tiger Plus, Logo Tiger Enterprise) , sağ tık Dosya konumunu Açınız.

Kullandığınız program >> Logo Connect  dosyasının içine giriniz >> Dosyanın içerisinde  PRG >> LGsetup Yönetici olarak çalıştırınız (Run administrator) çalıştırınız.

Örneğin : Logo Go3  >> dosya konumunu aç >> Logo Connect>> PRG >> LGSetup Yönetici olarak çalıştırınız (Run administrator)

Program Configuration açılır >> ERP Application  seçiniz >>   Program Folder’ın >> Karşısındakindeki linkleri siliniz.

Program Configuration açılır >> ERP Application  seçiniz >> Setup Data Folder >> Karşısındakindeki linkleri siliniz.

Client Task Number  >> 0  olması gerekmektir.

Language >> Turkish seçilmelidir. >> OK tuşuna Basınız.

Eğer uygulama aşamalarını silip Cancel yaparsanız. işlemi kaydetmeyecektir.

 

Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra, kullandığınız programda sağ tuş dosya konumunu aç yapınız. Açılan sayfada  REGİSTER >> Sağ tuş >>  Yönetici olarak çalıştır (Run administrator) yapıp çalıştırınız.

Karşınıza siyah ekran gelicektir ve RegSvr32 >> “C:\LOGO\GO3\Lobjects.dll” içindeki DILLUnregisterServer başarıyla gerçekleştirildi,yazıcaktır. Bu uyarı karşınıza toplam 8defa çıkar ve her çıktığında >> TAMAM >> Seçeneğine tıklayınız.

Bir sonraki karşınıza çıkan uyarı  “C:\LOGO\GO3\Thinfinity.Channels.dll” modülü yüklenemedi. İkili  dosyanın belirtilen yolda depolandığından emin olun veya ikili dosyada ya da buna bağlı .DLL dosyalarında sorun olup olmadığını denetlemek üzere hata ayıklayın. Belirtilen modül bulunamadı. >> Tamam tuşuna 4 defa basınız.

Bir sonraki aşamamız ise WİNDOWS+R tuşuna basınız. açılan pencerede >> SERVİCES.MSC >>  TAMAM tıklayınız. Hizmetler yerel sayfası açılacaktır. sayfanın içinde LOGO_PROGRAMADI (GO3)_VERSİYON NO (V.2.80)  üzerine tıklayıp, sol tarafta hizmeti Başlat veya Yeniden başlatınız.

Hizmetler sayfasında  >> Logo Object  Rest Services  tıklayıp >>  servislerinizi yeniden başlatınız. Aldığınız hata düzelecektir. Programa giriş sağlayabilirsiniz.

Daha Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

Kaynak:

https://www.logo.com.tr/urun/logo-connect-banka