Logo Tiger 3 Enterprise Nedir?

Logo Tiger 3 Enterprise Nedir?

Özellikle kapsamlı üretimlerde bulunan orta ve büyük ölçekli firmaların iş süreçlerinde maksimum kalite sağlanması ve verimliliğin arttırılması çok önemlidir. Zamandan ve maliyetten tasarruf sağlamak gerekiyor. Bu noktada Logo Tiger 3 Enterprise , tüm operasyonların pratik bir şekilde ve uygun maliyetlerle yönetilmesini sağlar.

Kullanıcı firmanın ihtiyacına göre Tiger Enterprise içeriğindeki kapsamlı standart çözümlerin yanı sıra ihtiyaca göre geliştirilmeye yeni modül yapıları da ilave edilir. Böylece bu modüllerle her bir kullanıcı işletme, kendileri için en uygun ERP programı paketini oluşturabilir. Paket program olmasına karşı , kişiye veya kuruma özel bir çok özelleştirme de yapılabilir. Bunun dışında, istenildiğinde yeni uygulamalar sisteme app-in-app teknolojisiyle entegre edilebilir, widget’lar sayesinde de kullanım kolaylığı artırılabilir.

LOGO Tiger 3 Enterprise, tüm üretim süreci boyunca, şirket içi karmaşık iş süreçlerini sadeleştirerek daha pratik şekilde kolaylıkla takip edilebilmesini sağlar. Böylece üst yönetim tüm süreç yönetimini, hızlı ve işlevli olarak düşük maliyetlerle gerçekleştirmiş olur.

Tiger 3 Enterprise kullanıcıları için hem kalite hem de verimlilik anlayışını öncelikle çalışan düzeyinden başlayarak tüm süreçlere yaygınlaştırır. Böylece Departmanlar arasındaki iş dağılımına göre düzenlenmesi gereken bilgi akışları sorunsuz devam eder.

Her adım için sisteme bilgi girişi yapılmış olduğundan tüm kullanıcı departmanlar yetkilendirmeleri seviyesinde istedikleri bilgiye doğrudan ve düzenli olarak ulaşabilmektedirler. Böylece karmaşık iş süreçleri sadeleştirilmiş, zamandan tasarruf edilmiş ve iletişim trafiği düzenlenmiş olur.

Üretimin ilk aşamasından başlayarak son işleme kadar tüm modülleri ile kullanıcıların ihtiyacı modüllerle sürecin verimli bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

LOGO Tiger 3 Enterprise modülleri

 • Malzeme Yönetimi
 • Satın alma Yönetimi
 • Satış Yönetimi (Kampanya)
 • Finans Yönetimi
 • Genel Muhasebe
 • Duran Varlık Yönetimi
 • Seri-lot, Stok Yeri Takibi
 • Enflasyon Muhasebesi
 • Ek Vergi (ÖTV, ÖİV)
 • Talep Yönetimi
 • Yönetici Konsolu
 • Teminat Yönetimi
 • Görev Zamanlayıcı
 • İş Akışı
 • Proje Takibi
 • Webmaster
 • Pratik Tablo ve Pivot Raporları
 • Rapor Üretici ve Arayüz Uyarlama

Yukarıda belirtilen modüllerin yanı sıra Logo Tiger 3 Enterprise’da İleri Seviye Üretim ve Hızlı Üretim modülleri bulunmaktadır. Logo Tiger 3 Enterprise’da bunların dışında LogoTiger 3 deki tüm modüllerde bulunmaktadır.

Hızlı Üretim modülü; işletmelerin üretimdeki giriş, sarf ve fire işlemlerinin detayını, üretim sonucu oluşan malzeme ve ürünlerin durum değişikliklerinin hızlı ve pratik olarak takip edilmesini sağlar.

İleri Seviye Üretim modülüyle ise detaylı ürün reçeteleri tanımlayabilme, rotasız reçete tanımlama,  mühendislik değişiklikleri ve revizyon işlemleri, fason reçete tanımlama, iş istasyonları, çalışanlar ve vardiyalar, üretim emri takibi, fason üretim takibi, planlanan, gerçekleşen ve ayrıştırılmış üretim emirleri maliyetleri hesaplama, kontrolü, makine saati, işçilik saati veya miktara göre maliyet muhasebesi hesaplama işlemleri gibi detaylı üretim takibi yapılabilmektedir.

Logo Tiger 3 Enterprise sunduğu faydalar

Logo Tiger 3 Enterprise listelenen bu ana modüller ve ilave edilebileceklerle beraber oluşan işlevselliği sayesinde kullanıcının tam istediği çözümleri sunar. Bu faydalar şöyle sıralanabilir;

 • Kullanım pratikliği sağlayan tasarım
 • Güçlü finansal performans için esnek kullanım
 • Etkin dış ticaret sistemleri
 • Stok takibi, satın alma, sipariş, satış ve teslimat operasyonlarında kolaylık
 • Tedarik yönetiminde kolaylık

Kullanım pratikliği sağlayan tasarım

Logo Tiger 3 Enterprise, kullanıcılarının talepleri doğrultusunda geliştirilmeye, yenilenmeye acık   arayüzüyle işletmeye yüksek düzeyde kullanım kolaylığı sunar. Logo Tiger 3 Enterprise masaüstü kullanımı, taşı-bırak özelliği, arka plan değişikliğine izin vermesi ile kullanıcısı tarafından kişiselleştirilebilir. Dış bağlantılar kolaylıkla eklenebilir. Arama butonu ve istenilen fonksiyonları bir seferde görüntüleme gibi özellikleri de kullanımında konforu arttırır, kolaylıklar sağlar.

Kullanan tüm işletmelerin kendi ihtiyaçlarına göre geliştirilebilen uygun fonksiyonları ile Logo Tiger 3 Enterprise, işletmelerin ihtiyaç duydukları özelliklere sahip bir fonksiyon kümesi oluşturabilmesi geliştirilen app ve widget’larla desteklenebilir.

Güçlü finansal performans için esnek kullanım

Logo Tiger 3 Enterprise, esnek bir döviz sistemi ve raporlama yapısı sunuyor. Bu özelliği ile Tiger Enterprise yurtiçi ve yurtdışı faaliyetleri olan işletmelerin aradığı finansal performans zeminini güçlendirmiş olur.  Bununla birlikte güncel kârlılık analizlerine ulaşım ve tahsilat planı tanımları da her türlü ihtiyaca cevap verecek esnekliği sunar.  Ayrıca Logo Tiger 3 Enterprise Cari hesaplar için Ba-Bs mutabakatlarını bir tuşla hazırlayarak elektronik ortamda göndermeye imkan sağlar.  Risk takibini ve elektronik ortamda ihtar gönderimi de önceden belirttiğiniz limitler ve kurallar çerçevesinde yapabilir.

Etkin dış ticaret sistemleri

Logo Tiger 3 Enterprise, Uluslararası firmalar veya ithalat/ihracat yapan firmalar için yabancı dil olanağı sağlamaktadır. İthalat ve ihracat sürecindeki işlemlerde de oluşabilecek hataları önleyerek bu işlemlerin yasal yükümlülüklere daha uygun olarak gerçekleştirilmesi konusunda yardımcı olur. Yine yasal yükümlülüklere ve serbest ticaret bölgesindeki şirketlerin gereksinimlerince uygun maliyet hesapları yapabilir böylece verimlilik sağlar. Tüm ithalat ihracat işlemleri yükümlülüklerle muhasebe, finans, satın alma, satış ve dağıtım gibi diğer süreçlerle uyumlu ve entegre olarak Dış Ticaret modülünce takip edilebilir. Böylece aksama ve eksiklikler anında belirlenir ve engellenmiş olur.

Ayrıca modülde ihracatla ilgili kredilerin ve DİİB’lerin takibi, e-İhracat işlemleri girişi ve takibince yapılabilir.

Stok takibi, satın alma, sipariş, satış ve teslimat operasyonlarında kolaylık Logo Tiger 3 Enterprise, öncelikle üretim planlama sürecinde, tedarik aşamasında meydana gelebilecek aksaklıklara kolayca çözüm sağlamak için ihtiyaçları göz önünde bulundurarak stokları düzenleyerek güncel stok bilgilerine ulaşıma imkan verir. Düzensiz stoklar envanter hesaplamada hatalı veri almamızı sağlar. Bunlar işletmeniz gerçek karını görmesine engel olacaktır.

Stok yönetimleri finansal yönetimin ana damarlarından bir tanesidir ve işletmelerin takibinde en çok zorlandığı ve çözüm aradığı temel konulardandır. Tiger Enterprise stok yönetimi sistemleri ise çözümü güvenle sunan modüllere sahiptir.

Üretim süreçlerini anlık takip edebilme ve güncelleme imkanı veren Logo 3 Tiger Enterprise ile satış ve satın alma süreçlerindeki takiplerde teklif yönetimi sağlar, sipariş ve teslimat için gerekli olan tüm evrakların oluşturulmasından zamanında teslimat yapılıyor mu kontrol etmeye kadar tüm süreç entegre bir şekilde yönetilebilir. İşlem sonucundaki faturalandırma sisteminde kullanılan e fatura sorgulama ve e arşiv fatura hizmetleri ile de tüm oluşabilecek hatalar en aza indirilmiş olur. Logo Tiger 3 Enterprise ile sipariş ve teslimat için gerekli olan tüm evrakların oluşturulmasından, zamanında teslimat yapılmasına kadar tüm süreç entegre bir şekilde yönetilebilir.

Logo 3 Tiger Enterprise ile Türk lirası fatura kesimi kolaylıkla yapılacağı gibi dövizli fatura kesimi (dolar, euro vb) ve ödemelerin dövizli takibini de mümkündür, böylece işletmelerin yurt dışı işlemlerindeki operasyon sürecini de kayda değer oranda kolaylaştırır.

Logo Tiger 3 Enterprise ile tüm işlemler kaydedilmesiyle veri havuzları oluşmuş olur ve bu güncel bilgiler ile de esnek raporlama ve ihtiyaç analizi yapılabilmektedir.

Tedarik yönetiminde kolaylık

Logo Tiger 3 Enterprise, sahip olduğu özelliklerin benzersizliği ile tedarikçi seçimi sürecinin kalitesini ve güvenilirliğini artırıyor. Bilindiği üzere finansal karlılık ilk tedarik sürecindeki sağlam kararlar ile arttırılabilir.  Tedarikçilerden alınan tekliflerin listelenmesi, analizi, karşılaştırılması, değerlendirme aşaması ve satın almanın sonuçlandırması şeklinde yürüyen bu süreçler, Logo Tiger 3 Enterprise tarafından otomatize edilmiş ve standartlaştırılmıştır. Bu optomize süreç sayesinde işletme için en doğru karara hızlı bir şekilde varılmış, zaman ve maliyet tasarrufu sağlanmış olur.

Kaynak:

https://www.logo.com.tr/urun/logo-tiger-3-enterprise

Yorumlar kapatılmıştır.